Włącz kolor Wyłącz kolor

Nowoczesna, mobilna strona internetowa. Co to znaczy?

Nowoczesna, mobilna strona internetowa. Co to znaczy?

Mobilna strona www to rozwój technologii, a trendy ostatnich lat spowodowały niesamowity bum na osobiste urządzenia elektroniczne, powszechnie zwane smartphone. Te przenośne komputery bezpowrotnie zakończyły erę telefonu, który służy do komunikacji głosowej. Obecnie przez ?telefon? można przeglądać internet, parkować samochód czy sterować np. oświetleniem w naszych inteligentnych domach. Mobilna strona internetowa to taka, która dopasowuje się do wszystkich nowoczesnych urządzeń, przez które jest przeglądana. Właściwie zaprogramowana strona www potrafi dopasować się do wszystkich urządzeń.

Kiedyś było łatwiej

Jeszcze kilka lat temu strony internetowe były projektowane tylko na komputery stacjonarne i przenośne laptopy, pojawiły się jednak coraz to bardziej nowoczesne telefony i później tablety. Developerzy musieli dogonić technologię i pierwszym krokiem, czy też rozwiązaniem była technika programowania specjalnej wersji strony tylko na urządzenia mobilne pod dodatkowym adresem np.: m.mojastrona.pl. Do dnia dzisiejszego istnieją w sieci serwisy, które mają możliwość przełączenia się między swoimi wersjami. Zazwyczaj zmuszało to użytkownika do wykonania dodatkowej czynności w postaci przełączenia się między wersjami serwisu. Obecnie jest to przestarzała technika projektowania stron internetowych. Najnowocześniejsze rozwiązania działają w sposób automatyczny.

Mobilna strona internetowa RWD (Responsive web design)

Dzisiaj nowoczesna strona internetowa to taka, która automatycznie dopasowuję się do ekranu na którym jest wyświetlana. Dzięki temu istnieje jedna wersja, która prawidłowo wyświetla się na wszystkich nowoczesnych urządzeniach typu smartphone, tablet, lodówka czy nawet telewizor. Podstawową korzyścią nowoczesnej strony mobilnej jest możliwość dotarcia do ponad 2,9 mln użytkowników tylko w polskim internecie (dane na koniec 2016 roku).

Dopasowane treści

Dzięki RWD i tzw. media queries, które rozpoznają rozdzielczość ekranu, można dopasować wyświetlane treści i ich wyglądu do danego typu urządzeń. Przykładowo menu strony na komputerze wygląda inaczej niż na telefonie. Nowoczesne menu na telefonie zazwyczaj kryje się pod przyciskiem i jest dopasowane idealnie, dzięki czemu użytkowanie takiego elementu strony jest bardzo wygodne. Jest również dodatkowa korzyść w postaci spersonalizowania treści, np. gdy chcemy aby jakieś konkretne sekcje strony lub jakieś konkretne informacje wyświetlały się tylko na komputerach albo tylko na telefonach. Możemy również zrobić tak, że kolory Twojej strony na telefonie będą inne niż na komputerze. Cała ta magia jest możliwa i wszystko będzie działało prawidłowo i w pełni automatycznie!

Google lepiej traktuje mobilne strony

Od dłuższego czasu wiadomo, że Google wręcz wymaga mobilności stron i sklepów internetowych. Mobilne serwisy wyświetlają się wyżej w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zależy Ci na dobrych wynikach w najpopularniejszej wyszukiwarce to koniecznie zwróć uwagę na to, czy Twoja strona jest mobilna. Jeżeli nie, to nie ma problemu aby ją dopracować.

RWD to już jest standard

Obecnie developerzy i twórcy oferują tworzenie stron i sklepów internetowych wyłącznie mobilnych. To już jest standard, dzięki temu Twoja oferta, reklama jest dostępna dla wszystkich i może być przeglądana na wszystkich nowoczesnych urządzeniach. Poza tym Twoja strona internetowa powinna być najnowocześniejsza, ponieważ ona reprezentuję Ciebie i Twoją Firmę.

W Gold Pixel

Projektujemy i wdrażamy wyłącznie najnowocześniejsze mobilne strony i sklepy internetowe.

Mobilne strony internetowe

Copyright 2023 goldpixel.net Regulamin Serwisu | Polityka prywatności